Teatr ze Społecznością – PAL „Na Olszy”

Kraków
wrzesień - grudzień 2022 r.

Teatr ze Społecznością – PAL „Na Olszy”

Teatr ze Społecznością to teatr skupiony wokół społeczności związanej z konkretnym miejscem, tworzony przez nią i dla niej, zakorzeniony w jej historii, kulturze i codzienności. Spektakl tworzony jest przez społeczność, dotyczy spraw i wydarzeń dla niej ważnych i poruszających, o których mieszkańcy chcą rozmawiać i wokół których chcą się spotykać.

Celem warsztatów Teatru ze Społecznością dla młodzieży wielokulturowej jest jej integrowanie i wzmacnianie, a także tworzenie wspólnych fundamentów zakotwiczonych w kulturze i codzienności młodych ludzi.

 

Więcej o metodzie TEATR ZE SPOŁECZNOŚCIĄ

Założenia

Do współtworzenia Teatru ze Społecznością zaprosiliśmy młodzież z różnych dzielnic Krakowa, zarówno stałych mieszkańców, jak i młodzież z Ukrainy, która przybyła tu całkiem niedawno i chce się z nowym miejscem zintegrować.
Spektakl TzS powstanie w trakcie 14 spotkań warsztatowych grupy zaangażowanych osób, które stworzą go w oparciu o historie zebrane w trakcie WIECZORU OPOWIEŚCI. Wieczór ten to otwarte spotkanie z mieszkańcami i mieszkankami Krakowa, okazja do podzielenia się wspomnieniami i opowieściami zakorzenionymi w społeczności, ale też tymi, którymi społeczność żyje na co dzień. Na bazie tych historii powstanie spektakl.
Do udziału zaproszona została młodzież z Krakowa w wieku 14-18 lat.
Podczas warsztatów obecna jest tłumaczka języka rosyjskiego i ukraińskiego.

Rezultaty

Wieczór Opowieści z udziałem młodzieży polskiej i ukraińskiej, ich rodzin i znajomych oraz z udziałem społeczności skupionej wokół PAL “Na Olszy”.

Spektakl Teatru ze Społecznością, który odbędzie się 17 grudnia o godz. 16 w Centrum Młodzieży im. H. Jordana w Krakowie, ul. Krupnicza 38.

Prowadzenie warsztatów i spektaklu Teatru ze Społecznością:

Wioletta Szuba

Katarzyna Rynkowska

Tłumaczenie:

Kristina Metelska

Finansowanie:

Gmina Miejska Kraków, UNICEF “Kraków bez granic”

To top