Fundacja

Fundacja Inicjatyw Twórczych i Społeczno-Edukacyjnych KURDYBANEK powstała w 2016 roku z inicjatywy dwóch osób, Wioletty Szuby i Marii Maruszczyk, które jako grupa nieformalna realizowały projekty profilaktyczne i edukacyjno-społeczne. Ich celem było upowszechnianie metody dramy i Teatru Forum jako narzędzi do prowokowania dyskusji na ważne społecznie tematy.

W 2018 r. do fundacji dołączyła Anna Ćwiklińska. Od tej pory obie Członkinie Zarządu (Wioletta Szuba i Anna Ćwiklińska) wspólnie podejmują decyzje dotyczące organizacji i realizowanych projektów.

Środowisko Fundacji Kurdybanek skupia edukatorów i edukatorki, trenerów i trenerki, psychologów i psycholożki, osoby z doświadczeniem pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi w aspekcie edukacyjnym, rozwojowym i pomocowym. Inspiracją do działań projektowych jest nasza codzienna praca w różnych instytucjach i organizacjach, z różnymi odbiorcami i odbiorczyniami. Nasze doświadczenia, obserwacje i analizy motywują nas do tworzenia działań wspierających różne grupy społeczne.

Działamy, wykorzystując takie narzędzia jak drama, arteterapia, Teatr zaangażowany społecznie. Ich wspólnym mianownikiem jest: spontaniczność, energia, refleksja, zmiana.

Nazwa naszej organizacji pochodzi ze świata przyrody. Kurdybanek to dzika roślina, jadalna i lecznicza. Rośnie najczęściej w zaroślach, przydrożach, przychaciach. Dawniej, aromatyczna przyprawa. Dla nas w nazwie KURDYBANEK drzemie ogromna siła dająca energię, wsparcie, radość.

Taka też chce być nasza fundacja.

 

 

 

 

 

 

 

 

To top