Teatr Forum – o opresji i wzmacnianiu

Zapraszamy do obejrzenia materiału o Teatrze Forum. Opowiemy w nim o opresji, która jest tematem historii poruszanych w spektaklach Teatru Forum. Opowiemy też o wzmocnieniu jako głównej funkcji tej metody.

 

Dlaczego chcemy o tym opowiedzieć?

Ponieważ Teatr Forum jest jednym z głównych narzędzi pracy z różnymi grupami w naszej fundacji. W tym materiale dzielimy się też z Państwem naszym doświadczeniem i wnioskami.

Zapraszamy do zobaczenia materiału filmowego:

Uciśnienie/opresja – pojawia się, gdy dialog zmienia się w monolog. Jest to stan, w którym nie wolno nam być tym, kim chcemy być, wyrażać w konstruktywny sposób i robić tego, co chcemy i czego potrzebujemy. Sytuacja, w której mamy poczucie, że to, co się dzieje, jest nie w porządku, nie fair.”

Augusto Boal

 

Materiał powstał w ramach projektu “Zmiana zaczyna się od pojedynczego człowieka” zrealizowanego przez Fundację Inicjatyw Twórczych i Społeczno-Edukacyjnych Kurdybanek w partnerstwie z Miastem Kraków, Fundacją Zustricz oraz Instytutem Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Projekt realizowany z dotacji Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

To top