Akcja integracja w PAL ,,Na Olszy”

Pod koniec października zakończyliśmy cykl 6 warsztatów ,,Akcja Integracja” w PAL ,,Na Olszy”. Były to warsztaty skierowane do dzieci narodowości polskiej i ukraińskiej, prowadzone w celu integrowania i wzmacniania grupy międzykulturowej, a także zwiększania kompetencji społecznych i rozwijania strategii radzenia sobie ze stresem.

 

Poprzez proste zabawy, wspólne praktyki z obszaru dramy, arteterapii oraz uważności (mindfulness), trenerki wprowadzały dzieci w świat zauważania i nazywania emocji w sposób pełen życzliwości. Pomaga to rozwijać umiejętność przyglądania się swoim odczuciom oraz reakcjom, a także komunikowania ich, co przekłada się na dbałość o siebie oraz innych. Zaproponowane ćwiczenia i techniki stanowią sprawdzone narzędzia w zakresie budowania i wzmacnianie dobrostanu psychicznego.

Niezwykle ważnym aspektem spotkań warsztatowych było poznawanie się i integrowanie uczestników. W grupie siła! Aby tak rzeczywiście było, potrzeba atmosfery bezpieczeństwa, otwartości i wzajemnej ciekawości. Poprzez zabawy integracyjne oraz wchodzenie w role, dzieci sprawdzały, jak czują się w grupie, co dzięki niej zyskują i co same do niej wnoszą.

Dziękujemy naszym uczestnikom i uczestniczkom za chwile zabawy, radości i refleksji.

Cykl spotkań poprowadził dwie trenerki – Wioletta Szuba i Oksana Buczyńska.

Warsztaty były działaniem w ramach projektu UNICEF „Kraków bez granic” we współpracy z Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie.

To top