Bliżej siebie – warsztat mindfulness dla dorosłych

Żyj uważnie

CZYM JEST MINDFULNESS?

Mindfulness to świadome, wolne od oceniania doświadczanie tego, co dzieje się w danej chwili w naszym ciele i umyśle. Poprzez uważność możemy przyglądać się swoim odczuciom, myślom, ale i relacjom z otoczeniem i innymi ludźmi.

Dzięki praktykowaniu uważności pogłębiamy umiejętność radzenia sobie z trudnymi myślami, nieprzyjemnymi emocjami. Pozwalamy rozluźnić się ciału i odpocząć umysłowi, co może być szczególnie wspierające przy funkcjonowaniu w codzienności, która dostarcza nam stres i przebodźcowanie.

Dzięki warsztatowi:

 • zredukujesz poziom stresu oraz niepokoju
 • nabierzesz innej perspektywy wobec swoich myśli i emocji
 • wsłuchasz się w siebie i z życzliwością zadbasz o to, co dla Ciebie ważne
 • zobaczysz, w jaki sposób uważność może być wspierająca w budowaniu połączenia ze swoim wnętrzem, rozwijania wewnętrznej siły i rezyliencji, a także bardziej satysfakcjonujących relacji z bliskimi
 • dowiesz się, jak wdrażać uważność do codziennego życia

Warsztaty prowadzone będą z wykorzystaniem elementów MBSR (Mindfulness-Based Stress Reduction). MBSR jest pomocną metodą dla osób doświadczających stresu, przeżywających smutek, czujących przebodźcowanie i mających tendencję do wpadania w wiry myśli. Liczne badania naukowe potwierdzają skuteczność MBSR jako metody wspierającej, stosowanej w pracy z różnymi odbiorcami, w tym w biznesie.

Podczas warsztatu uczestnicy i uczestniczki będą rozwijać nieoceniającą obserwację i życzliwość względem siebie samych poprzez techniki takie jak: uważny oddech, skanowanie ciała, praktykę medytacji prowadzonej.

Warsztat skierowany jest do osób chcących zatrzymać się na chwilę, by odetchnąć. Potrzebujących odrobiny spokoju, który koi i pomaga lepiej radzić sobie ze stresem i codziennymi wyzwaniami. Spotkanie z mindfulness to okazja, by lepiej poznać i zrozumieć samą/samego siebie, uważnie i z życzliwością wsłuchując się w to, co mówią ciało, umysł i emocje.

Zapraszamy:

 • osoby zmagające się z przebodźcowaniem
 • tych, którzy potrzebują wsłuchać się w swoje ciało i emocje
 • pracowników firm, którzy czują wypalenie i zmęczenie

Jeśli zastanawiasz się, czy ta metoda jest dla Ciebie, to wiedz, że uważność:

 • pomaga radzić sobie z trudnymi emocjami
 • uczy nabierania dystansu do myśli
 • poprawia koncentrację
 • rozluźnia ciało i redukuje stres
 • nakierowuje na zauważanie własnych potrzeb
 • wspiera w budowaniu satysfakcjonujących relacji w rodzinie, zespole, firmie
 • pomaga zapobiegać wypaleniu zawodowemu
 • uczy, jak wykorzystywać własne zasoby i efektywnie współpracować z innymi 

Warsztat trwa 2 godziny.

W warsztacie może wziąć udział maksymalnie grupa 15 osób.

Katarzyna Rynkowska – kulturoznawczyni, słuchaczka podyplomowych studiów z zakresu pedagogiki w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego we Wrocławiu, animatorka kultury, trenerka pracująca z grupami w obszarze psychoedukacji, związana z Fundacją Inicjatyw Twórczych i Społeczno Edukacyjnych Kurdybanek, realizatorka rekomendowanego programu profilaktycznego ,,Poruszające Bajki o Emocjach” w firmie Karimba Teatr Drama Arteterapia. Realizatorka programu ,,Uważne dorastanie”. Podczas działań z grupami chętnie korzysta z dramy, mindfulness, NVC. Ukończyła m.in.: kurs MBSR (Mindfulness-Based Stress Reduction), ,,Kurs Dramy Słowo Ruch Obraz”, kurs ,,Mindfulness w Edukacji”, szkolenie ,,Drama i język emocji”. 

Program warsztatu:

Życie na autopilocie

O tym, jak tracimy kontakt z własnym wnętrzem.

Bliżej siebie

Wsłuchanie w ciało, myśli i emocje. Czym jest uważność i w jaki sposób może ona pomóc w budowaniu poczucia dobrostanu? Jak mindfulness wspiera w budowaniu relacji z samym sobą i innymi?

Żyć uważnie

Mindfulness jako metoda redukująca napięcia i wspierająca rozwój emocjonalny. Wprowadzanie uważności do codziennego doświadczenia. Praktyki formalne i nieformalne, czyli sposób na zwolnienie, gdy cały świat pędzi.

BĄDŹMY W KONTAKCIE!

Katarzyna Rynkowska
kasia.rynkowska@kurdybanek.com
784353474

Odzyskaj kontakt z własnym wnętrzem!

To top