Zbieramy pytania do Kroniki z Czasów Zarazy

Drogie Uczennice, Drodzy Uczniowie
ze Szkoły Podstawowej Nr 51 oraz Szkoły Podstawowej Nr 7 w Krakowie.
Dni zarazy mijają.
W Kronikę się zmieniają.
Działać z Wami chcemy.
Propozycję poniżej ślemy.

Pandemia koronawirusa trwa, a my wszyscy solidarnie siedzimy w domach, które nagle stały się szkołami, biurami i miejscami rozrywki. Mimo społecznej izolacji wspólnie doświadczamy pandemii – dla większości z nas to pierwsza taka sytuacja w życiu. Jesteśmy ciekawi jak się macie i chcielibyśmy poznać Waszą nową codzienność. Może są rzeczy, które nas łączą? A może w doświadczeniu pandemii różnimy się? Niektórzy z Was zastanawiają się pewnie jak radzą sobie koledzy i koleżanki. A gdyby tak utrwalić naszą codzienność?

Zapraszamy Was do wspólnego stworzenia Kroniki z Czasów Zarazy. Jej pierwszym elementem jest ankieta wypełniania przez chętną młodzież z całego Krakowa. Ankieta będzie dotyczyć codzienności w czasie pandemii np. jak wygląda Wasz dzień, jak radzicie sobie z różnymi ograniczeniami, jakie są Wasze plany na czas po pandemii.

Zapraszamy Was do wymyślenia pytań w ankiecie, które chcielibyście zadać sobie i innym. Zespół Kurdybanka doda oczywiście pytania od siebie. Nasze propozycje to:
1. Jak wygląda Twój dzień?
2. Jak utrzymujesz kontakt z przyjaciółmi i znajomymi?
– przez wideo rozmowy
– przez pisanie sobie wiadomości
– nie utrzymuję kontaktu
– rozmawiamy przez balkon lub płot 
3. Jaki masz pomysł na świętowanie końca pandemii? Co zrobisz w pierwszej kolejności?

Przysyłajcie do nas pytania – mogą być krótkie, dłuższe z odpowiedziami do wyboru, proste i bardziej skomplikowane 🙂 Swoje propozycje pytań wpisujcie w formularz, który znajdziecie tutaj: https://forms.gle/NgTmmizgF54fLbtt6. 
Część z nich umieścimy w ankiecie, którą niebawem dla Was udostępnimy.

Mamy dla Was małą niespodziankę – filmową zachętę do wspólnego tworzenia Kroniki z Czasów Zarazy.

Pozdrawiamy serdecznie,
Zespół Fundacji Kurdybanek

Ankieta realizowana w ramach projektu „Działam, więc jestem. Obywatelskość dzieci i młodzieży”. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu FIO na lata 2014-2020.

To top