Zapraszamy na spektakl Teatru ze Społecznością pt. „Ciemności nad Olszą” 18 czerwca 2023r.

Zapraszamy serdecznie na wyjątkowy spektakl Teatru ze Społecznością przygotowany na bazie opowieści o Czerwonym Prądniku!

👉Jesteście ciekawi, jakie tajemnice kryje ogród Potockich?
👉Macie ochotę dowiedzieć się, co podają w barze Meteor?
👉A może chcielibyście spotkać się osobiście z poetą Gałczyńskim?
Spektakl pt. „Ciemności nad Olszą” stworzony został przez młodzież w ramach projektu ,,Teatr ze Społecznością – od integracji do wspólnoty” realizowanego przez Fundację Kurdybanek w partnerstwie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Krakowie.
Grupa uczestników i uczestniczek spotykała się regularnie w siedzibie PAL ,,Na Olszy”, opracowując w procesie dramowym historie zebrane podczas Wieczoru Opowieści od przybyłych mieszkańców dzielnicy.
Młodzież zastanawiała się nad ich znaczeniami, nad pojawiającymi się w nich postaciami, wydarzeniami. Potocki, Gałczyński, Bar Meteor, mieszkańcy i mieszkanki Prądnika – to hasła, słowa klucze bardzo dobrze znane już naszej młodzieży! Niebawem znane będę również teatralnej publiczności!
Czym jest Teatr ze Społecznością?
To teatr skupiony wokół społeczności związanej z konkretnym miejscem, tworzony przez nią i dla niej, zakorzeniony w jej historii, kulturze i codzienności. Spektakl, który jest kolektywną kreacją dotyczy spraw i wydarzeń dla niej ważnych i poruszających, o których mieszkańcy chcą rozmawiać i wokół których chcą się spotykać.
Działania tego rodzaju mają potencjał więziotwórczy i przekładają się na tworzenie i scalanie wspólnoty. Ponadto, celem realizowanego zadania jest wzmocnienie kompetencji społecznych związanych z funkcjonowaniem w polskim społeczeństwie, w tym integracji dwukierunkowej.
✅KIEDY:
data: 18.06.2023
godzina: 16:00-18:00
✅GDZIE?
Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana
ul. Krupnicza 38, Kraków
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Serdecznie zapraszamy!
Zapisy na wydarzenie poprzez formularz:
To top