FUNDACJA KURDYBANEK będzie na pierwszej edycji festiwalu MOC LISTOPADOWA. Festiwal ten organizowany jest z myślą o kobietach przez ARTzona Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida oraz Babki z Nowej Huty.
W ramach festiwalu Fundacja Kurdybanek zaprasza kobiety na warsztaty rozwojowe pt. „Wzory kobiecości”.
Celem warsztatu, który dla Was przygotowałyśmy, jest stworzenie przestrzeni na przyjrzenie się sobie, swoim potrzebom, potencjałowi, spojrzenie na różne aspekty swojej kobiecości, na jej różne wzory i archetypy.
Warsztat ten ma charakter rozwojowy, nie terapeutyczny. Będziemy pracować warsztatowo w atmosferze otwartości, bez oceniania, z szacunkiem dla siebie nawzajem. Będzie to spotkanie w kręgu kobiet.
Dla kogo jest ten warsztat? Dla kobiet, które poszukują odpowiedzi na poniższe pytania: Kim jestem, jakie są moje potrzeby? Które spośród wielu wzorów i archetypów kobiecości dostępne w naszej kulturze są Ci najbliższe?
Czym jest kobiecość? Jaka jest moja kobiecość? Jakie role społeczne i powinności realizuję? Czy, realizując je, pozostaję ze sobą w zgodzie? Dlaczego dokonuję takich wyborów, a nie innych? Czy są one zgodne z moimi potrzebami, czy oczekiwaniami innych?
Jakimi narzędziami będziemy pracować? Drama – technika teatralna uruchamiająca ciało i emocje, która poprzez wchodzenie w role pozwala lepiej zrozumieć motywacje swojego i czyjegoś działania.
Co weźmiesz ze sobą z tego warsztatu? Zyskasz większą świadomość samej siebie, akceptację różnych aspektów swojej osobowości, radość i inspirację ze spotkania z innymi kobietami.
Wstęp wolny, zapisy: k.szczesniak@okn.edu.pl
Prowadzące:
Wioletta Szuba-Franczak – pedagożka, arteterapeutka, trenerka dramy, prowadzi warsztaty teatralne i dramowe dla dzieci i młodzieży, szkolenia zawodowe oraz warsztaty rozwojowe dla dorosłych. Zafascynowana ludzką psychiką, pasjonatka rozwoju osobistego, poszukująca mądrości w baśniach, mitach, dialogach i spotkaniach z ludźmi.
Ismena Ładecka – trener, psycholog. Jej pasją jest praca z grupą, wykorzystywanie jej dynamiki i potencjału edukacyjnego. Od 2008 roku prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży (w obszarach m.in. integracji grupy, radzenia sobie z emocjami, komunikacji, asertywności, radzenia sobie ze stresem, metod szybkiej nauki oraz szeroko pojętej twórczości), a także szkolenia miękkie dla dorosłych. Oprócz psychologii, interesuje się grami fabularnymi i symulacyjnymi, literaturą fantastyczną, oraz tańczy tango argentyńskie.