WZORCE KOBIECOŚCI. W POSZUKIWANIU SWOJEGO ARCHETYPU – 20 listopada 2018, g. 17 – 20

FUNDACJA KURDYBANEK będzie na pierwszej edycji festiwalu MOC LISTOPADOWA. Festiwal ten organizowany jest z myślą o kobietach przez ARTzona Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida oraz Babki z Nowej Huty.

W ramach festiwalu Fundacja Kurdybanek zaprasza kobiety na warsztaty rozwojowe pt. „Wzory kobiecości”.

WZORCE KOBIECOŚCI. W POSZUKIWANIU SWOJEGO ARCHETYPU

Celem warsztatu, który dla Was przygotowałyśmy, jest  stworzenie przestrzeni na przyjrzenie się sobie, swoim potrzebom, potencjałowi, spojrzenie na różne aspekty swojej kobiecości, na jej różne wzory i archetypy.
Warsztat ten ma charakter rozwojowy, nie terapeutyczny. Będziemy pracować warsztatowo w atmosferze otwartości, bez oceniania, z szacunkiem dla siebie nawzajem. Będzie to spotkanie w kręgu kobiet.

Dla kogo jest ten warsztat? Dla kobiet, które poszukują odpowiedzi na poniższe pytania: Kim jestem, jakie są moje potrzeby? Które spośród wielu wzorów i archetypów kobiecości dostępne w naszej kulturze są Ci najbliższe?
Czym jest kobiecość? Jaka jest moja kobiecość? Jakie role społeczne i powinności realizuję? Czy, realizując je, pozostaję ze sobą w zgodzie?  Dlaczego dokonuję takich wyborów, a nie innych? Czy są one zgodne z moimi potrzebami, czy oczekiwaniami innych?
Jakimi narzędziami będziemy pracować?  Drama – technika teatralna uruchamiająca ciało i emocje, która poprzez wchodzenie w role pozwala lepiej zrozumieć motywacje swojego i czyjegoś działania.
Co weźmiesz ze sobą z tego warsztatu?  Zyskasz większą świadomość samej siebie, akceptację różnych aspektów swojej osobowości, radość i inspirację ze spotkania z innymi kobietami.

Wstęp wolny, zapisy: k.szczesniak@okn.edu.pl

Prowadzące:
Wioletta Szuba-Franczak – pedagożka, arteterapeutka, trenerka dramy, prowadzi warsztaty teatralne i dramowe dla dzieci i młodzieży, szkolenia zawodowe oraz warsztaty rozwojowe dla dorosłych. Zafascynowana ludzką psychiką, pasjonatka rozwoju osobistego, poszukująca mądrości w baśniach, mitach, dialogach i spotkaniach z ludźmi.
Ismena Ładecka – trener, psycholog. Jej pasją jest praca z grupą, wykorzystywanie jej dynamiki i potencjału edukacyjnego. Od 2008 roku prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży (w obszarach m.in. integracji grupy, radzenia sobie z emocjami, komunikacji, asertywności, radzenia sobie ze stresem, metod szybkiej nauki oraz szeroko pojętej twórczości), a także szkolenia miękkie dla dorosłych. Oprócz psychologii, interesuje się grami fabularnymi i symulacyjnymi, literaturą fantastyczną, oraz tańczy tango argentyńskie.

To top