Teatr Edukacyjny nt. zwiększania zdolności do zatrudnienia osób z niepełnosprawnością

Teatru Forum, to doskonałe narzędzie do pracy z różnymi grupami odbiorców, ponieważ służy rozwojowi w duchu aktywizacji i partycypacji.

Po raz kolejny przekonaliśmy się o tym, realizując projekt Teatr Edukacyjny jako miejsce zwiększania integracji i zdolności do zatrudnienia osób z niepełnosprawnością.

W ramach tego projekty, w ciągu pięciu intensywnych dni stycznia, mieliśmy przyjemność prowadzić warsztaty z metody Teatru Forum w międzynarodowym projekcie partnerstwa strategicznego Educathe+ Expander. Dziękujemy za uczestnictwo partnerom z Chorwacji Center za kulturu Tresnjevka, Słowenii Zavod Trii Portugalii VOARTE.

Praca warsztatowa stała się pretekstem do poruszenia ważnych społecznie tematów oraz przyjrzenia się im z różnych perspektyw. Z uważnością i refleksją.

Teatr Forum uruchamia i porusza, otwiera na emocje oraz doświadczenia. Zachęca do pogłębiania oglądu, ale i podejmowania działania. Tak też było podczas pokazów spektakli wieńczących cały proces warsztatowy – uczestnicy z dużym zaangażowaniem włączali się w debatę, interweniując na scenie.

Zapraszamy  do fotorelacji z warsztatów Teatru Forum (zdjęcia).

Sprawdźcie również, jak przebiegały spektakle:


Projekt „Teatr edukacyjny jako miejsce zwiększania integracji i zdolności do zatrudnienia osób niepełnosprawnych” finansowany jest przez program Unii Europejskiej w zakresie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu Erasmus+.

Międzynarodowy projekt partnerstwa strategicznego Educathe+ Expander.

Partnerem w projekcie było również Centrum Obywatelskie w Krakowie – ul. Reymonta 20

 

 

To top