Spektakl Teatru Forum pt. „Zdrajca”

Za nami pierwszy ze spektakli Teatru Forum w ramach działań lokalnych naszych Edukatorów w
projekcie ,,Zmiana zaczyna się od pojedynczego człowieka”!

20 stycznia 2023 r. swoją sesję forum zrealizowali Edukatorzy, Piotr Majewski i Dorota Kaczor. Na scenie Scena Supernova  przedstawili spektakl pt. „Zdrajca”.

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
To był bardzo emocjonujący wieczór! Wieczór-spotkanie, przestrzeń, w której wzajemnie zobaczyć i usłyszeć mogły się różne osoby, wśród których byli nauczyciele, rodzice, pozostali Edukatorzy, a także młodzież w innych grup warsztatowych, tworzących Teatr Forum. Jesteśmy żywo poruszeni tym, co zadziało się na Scena Supernova zarówno po stronie młodzieży, która przygotowała spektakl i w nim wystąpiła, jak i po stronie widzo-aktorów, biorących bardzo aktywny udział, włączających się w debatę.
To właśnie zaangażowanie, pojawiające się na bieżące refleksje, chęć wyrażania swojego zdania, dzielenia się własną perspektywą, a potem reagowanie na scenie w poszukiwaniu innych rozwiązań są kwintesencją Teatru Forum.
Ogromnie gratulujemy naszym Edukatorom, Piotrowi Majewskiemu i Dorocie Kaczor, którzy znakomicie poradzili sobie w roli prowadzących wieczór oraz dżokerów dialogujących z publicznością, zwłaszcza podczas interwencji na scenie.
Piotr i Dorota przygotowali spektakl na wysokim poziomie, wkładając sporo zaangażowania w procesie prowadzenia grupy warsztatowej.

Wielkie brawa należą się wspaniałej młodzieży, w tym Sashy, Oli, Veronice, Zosi, które brały udział w warsztatach Teatru Forum, pracując wytrwale nad zagadnieniami opresji, a w efekcie końcowym nad spektaklem. Dziewczyny wspaniale poradził sobie na scenie, wykreowały postaci, z którymi widownia naprawdę mogła się zidentyfikować.

Bardzo dziękujemy wspaniałym widzo-aktorom, którzy z odwagą wychodzili na scenę, by wziąć udział w interwencjach. Jesteśmy pod wrażeniem Waszej wrażliwości, uważności i siły, by w sytuacjach opresji mówić zdecydowane ,,NIE”. To wymaga zauważenia krzywdy drugiej osoby i wewnętrznej niezgody na taki stan rzeczy.

Podziękowania kierujemy również do Scena Supernova oraz Świetlica Dębniki za wsparcie procesu organizacji i realizacji spektaklu Teatru Forum przygotowanego przez Edukatorów i młodzież.
Dziękujemy także Fundacja Sztukarnia oraz Stowarzyszenie STeN za wszelką pomoc w ramach projektu, a tym samym zaangażowanie w działania na rzecz wspierania procesu integracji dzieci i młodzieży różnych narodowości.
Projekt realizowany z dotacji Program Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.
To top