Spektakl Teatru Forum pt. „Tu się pracuje…”

Teatr Forum to niezwykłe spotkanie, które uruchamia refleksję, dyskusję, wzmacnia odwagę i chęć działania. Doświadczyliśmy tego po raz kolejny w sobotni wieczór 11 grudnia w Centrum Młodzieży im. Jordana, gdzie spotkaliśmy się na spektaklu „Tu się pracuje…”.

Spektakl był efektem trzymiesięcznej pracy Grupy Teatru Forum na Ugorku, a całe przedsięwzięcie wynikiem projektu zrealizowanego przez Fundację Kurdybanek w partnerstwie z Programem Aktywności Lokalnej „Znaczenie Rodziny”.

 Spektakl „Tu się pracuje…” to historia Teodora. Główny bohater to około 40-letniego mężczyzny, który kilka lat temu miał wypadek. Od tamtego momentu porusza się na wózku. Wypadek spowodował nie tylko niepełnosprawność, ale też rozpad małżeństwa Teodora. W chwili, gdy go poznajemy mieszka z siostrą Bogumiłą i jest w trakcie powrotu do pracy „na zewnątrz”. Na zmianę formy zatrudnienia decyduje się, gdyż przez dłuższy czas pracował zdalnie, ale nie przynosiło mu to zbyt wiele satysfakcji. Brakowało mu kontaktu z ludźmi. Widzowie spektaklu towarzysząc Teodorowi zobaczyli, jak poradził sobie w nowej rzeczywistości? Czy świat „przyjazny” osobom z niepełnosprawnością rzeczywiście okazał się przychylny dla Teodora?

Dziękujemy uczestnikom Grupy Teatru Forum na Ugorku: Aleksandrze, Pawłowi, Rafałowi, Pawłowi, Agacie, Piotrowi i Magdzie za ogromne zaangażowanie i głębokie kreacje bohaterów spektaklu.

Dziękujemy publiczności, a właściwie widzo-aktorom, za dyskusję, za interwencje i próbowanie różnych rozwiązań na scenie.

Dziękujemy Dariuszowi Janiczak za pracę reżyserską.

Dziękujemy Barbarze Bartkiewicz za ogromne wsparcie na całym etapie przygotowania i realizowania projektu.

Warsztaty i spektakl przygotowały trenerki Teatru Forum Wioletta Szuba i Anna Ćwiklińska.

Spektakl zrealizowany został w ramach projektu „uMOCnieni – Teatr Forum na Ugorku” współfinansowanego ze środków Miasta Krakowa – Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia.

To top