SPEKTAKL TEATRU FORUM PT. ,,To wszystko przez Ciebie!”

Kolejna sesja forum przygotowana przed Edukatorki z młodzieżą w projekcie ,,Zmiana zaczyna się od pojedynczego człowieka” miała miejsce w Nowej Hucie.
W Klub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków – Nowa Huta odbył się spektakl ,,To wszystko przez Ciebie!” przygotowany przez młodzież w toku kilkumiesięcznego procesu warsztatowego pod okiem Edukatorek w projekcie – Magdaleny Pluty i Iny Plisko.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

 

Wielkie brawa na naszych Edukatorek, które wykonały wspaniałą pracę i zadbały o swojski, autentyczny klimat wydarzenia – bo tak właśnie było podczas spektaklu! Jesteśmy pod wrażeniem tego, jak działania wpisały się w lokalny kontekst i stały się forum dyskusji społeczności mieszkańców Nowej Huty zaangażowanych w życie Klubu. To niezwykłe, że możemy obserwować, jak różnorodne są spektakle, jak różnych problemów dotykają i jak bardzo są zakorzenione w doświadczeniach młodzieży.

Wielkie gratulacje dla wszystkich aktorów, którzy dzielnie zaprezentowali się na scenie! To było nie lada wyzwanie, zwłaszcza, że na widowni zasiadali przyjaciele, rodzina i inne bliskie, dobrze znane osoby.

Jesteśmy poruszeni tym, jak widzo-aktorzy chętnie podejmowali się wchodzenia w rolę protagonisty oraz dyskutowali o sytuacji opresji oraz potencjalnych rozwiązaniach. Dziękujemy, że byliście częścią tego procesu.

 

Projekt realizowany jest z dotacji Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Partner wydarzenia:

Klub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków – Nowa Huta

Partnerzy projektu:

Klub Ukraiński w Krakowie – Fundacja Zustricz, Instytut Psychologii UJ, OtwartyKraków

To top