Spektakl Teatru Forum pt. „Bycie cool”

29 marca br. w Ośrodku Kultury im. C.K. Norwida w Krakowie zaprezentowano spektakl Teatru Forum pt. „Bycie cool” przygotowany przez młodzież pod kierunkiem Edukatorek Magdaleny Kotuli i Urszuli Tłomak.

 

Zapraszamy do zobaczenia krótkiego materiału filmowego z działań Edukatorek i młodzieży:

Wielkie brawa należą się Edukatorkom za pracę warsztatową z młodzieżą, podczas której eksplorowane były tematy bliskie uczestnikom, tematy ważne, czasem niełatwe. Była to przygoda, twórczy proces, spotkanie, działanie, akcja, zwieńczone kolektywną kreacją w postaci spektaklu i debaty.

Brawa dla młodych aktorów, którzy odważne zaprezentowali się na scenie Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida w realistyczny, poruszający sposób przedstawili historię. Wiele pracy za wami! Jesteśmy dumni z tego, że włożyliście sporo swojego zaangażowania i kreatywności w proces tworzenia całości.

W warsztacie oraz spektaklu uczestniczyli: Patryk Tyrpuła, Oliwia Wszołek, Zofia Wichrowska, Nikola Zielińska, Martyna Rosiek.

Spektakl opowiadał historię uczennicy 2 klasy liceum, która przeprowadza się do Warszawy z małej miejscowości. Dziewczyna próbuje znaleźć dla siebie przestrzeń i nawiązać nowe relacje z rówieśnikami. Ze strony rówieśników napotyka jednak na opór, uprzedzenia, a nawet agresję.

Podczas interwencji na scenie pojawiło się wiele emocji, padło wiele trafnych, uwag, przemyśleń. Widzo-aktorzy aktywnie włączyli się do debaty, poszukując nowych rozwiązań i sposobów konfrontowania się z opresją.

Bardzo serdecznie gratulujemy Edukatorkom i młodzieży!

Dziękujemy również za wsparcie organizacyjne gospodarzom – Ośrodkowi Kultury im. C. K. Norwida

 

Projekt realizowany jest z dotacji Program Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Partnerzy:

Klub Ukraiński w Krakowie – Fundacja Zustricz, Instytut Psychologii UJ, OtwartyKraków

To top