Spektakl Teatru Forum pt. ,,Beznadziejna”

W poniedziałek 6 marca br. aula IV LO W Krakowie zamieniła się w przestrzeń społecznej debaty. To wszystko dzięki wspaniałym uczennicom, które wraz z Edukatorami Karoliną Kniotek i Maciejem Pierzchałą przygotowały spektakl Teatru Forum pt. ,,Beznadziejna”.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Uczestniczki warsztatów podczas kilkumiesięcznej pracy stworzyły scenariusz i wykreowały bardzo ciekawe, niejednoznaczne postaci. Jesteśmy pod wrażeniem umiejętności scenicznych, wyczucia estetycznego, dojrzałości i przenikliwości w zarysowywaniu tematyki opresji, będącej główną osią fabularną spektaklu. Wielkie gratulacje i słowa uznania dla Marharyty, Hanny, Marii, Amelii, Gabrieli i Małgorzaty!

 

Jesteśmy dumni z naszych wspaniałych Edukatorów. Karolino, Macieju – wspanialespisaliście się w rolach jokerów. Gratulujemy zadbania o merytoryczne przygotowanie, podziwiamy za uważność, świadomość, opanowanie, zaangażowanie, troskę o aktorki i zgromadzoną publiczność.

Dziękujemy wspaniałym widzo-aktorom, którzy śmiało wchodzili na scenę, by wcielać się w protagonistkę. Podczas sesji forum miało miejsce wiele interwencji. Kilkukrotnie padło hasło ,,STOP!”, a spektakl zostawał zatrzymywany. Dziękujemy za waszą wrażliwość i bujne refleksje, za chęć podjęcia tematu i wspólnego zastanawiania się, dyskutowania, zgody i niezgody.

Wielkie podziękowania również dla Dyrekcji Szkoły i grona pedagogicznego za wsparcie przy organizacji wydarzenia.

 

 

Projekt realizowany jest z dotacji Program Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Partnerzy: Klub Ukraiński w Krakowie – Fundacja Zustricz, Instytut Psychologii UJ, OtwartyKraków

 

To top