„Pochwała błędu” – warsztat rozwojowy o roli błędu w naszym życiu

„Błędy to droga do prawdy”  Fiodor Dostojewski

Błędy, rozwój, kobiety, wsparcie – to wszystko na warsztatach „Pochwała błędu”.

Błąd jest nieodłączną częścią naszego życia. Boimy się go, unikamy, wstydzimy, ale jest on wpisany w ludzką kondycję. Żyć, to znaczy także popełniać błędy. To konieczny warunek naszego rozwoju.

Popełniłaś błąd? To wspaniale! Masz szansę na wielki, rozwojowy krok.

Z taką intencją Fundacja Kurdybanek zaprosiła kobiety na warsztat rozwojowy o błędzie, którego celem było stworzenie przestrzeni na przyjrzenie się sobie, zrozumienie istoty błędu i jego wartości, zwiększenie świadomości i akceptacji siebie. Warsztaty pozwalały również lepiej zrozumieć siebie, spojrzeć na pozytywne aspekty błędu, uzyskać lepszą świadomość swoich potrzeb.
W kręgu kobiet pracowałyśmy warsztatowo w atmosferze otwartości, bez oceniania, z szacunkiem dla siebie nawzajem.

Dla kogo był ten warsztat?
Dla kobiet, które poszukiwały odpowiedzi na pytania: Jakie są moje potrzeby, czy jestem ich świadoma, czy umiem je rozpoznawać i czy je rozumiem? Jakie są konsekwencje ignorowania własnych potrzeb?
Dlaczego popełniam błędy? Czego mogę się z tego nauczyć?

W trakcie warsztatów wykorzystywana była praca z baśnią, improwizacja, wizualizacja oraz  drama, czyli technika teatralna uruchamiająca ciało i emocje, która poprzez wchodzenie w role pozwala lepiej zrozumieć motywacje swojego i czyjegoś działania.

Uczestniczki w trakcie warsztatów zyskały większą świadomość siebie, akceptację tego, że błędy są naturalną częścią rozwoju, a także radość i inspirację ze spotkania z innymi kobietami.

 

 

 

To top