16 Dni Akcji Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć 25.11 – 10.12.2018

Zbliża się kolejna edycja Kampanii 16 Dni Akcji Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć 2018.

Zachęcamy do udziału zarówno jako organizatorki i organizatorzy, jak i uczestniczki i uczestnicy. 16 Dni Akcji Przeciw Przemocy ze względu na Płeć to międzynarodowa kampania, organizowana przez Women’s Global Leadership Institute i poświęcona wspieraniu i koordynacji pracy mającej na celu zlikwidowanie przemocy ze względu na płeć na poziomie lokalnym, państwowym i międzynarodowym.

Fundacja Kurdybanek brała udział w zeszłorocznej Kampanii 16 dni. Wspólnie z młodzieżą zastanawialiśmy się co robić, gdy wyląduje się w „szkole dziobania”? Gdy jest się niechcianym, odrzucanym, wykluczanym?
Jakie mechanizmy powodują, że „dziobiemy”? Jak wesprzeć osoby „dziobane”? Jak nie stać się „dziobiącym”?
Te kwestie i dylematy rozważaliśmy na warsztatach dramowych „JA – bezpieczna i wolna w szkole dziobania” w oparciu o baśń „Brzydkie kaczątko” H. Ch. Andersena. Ich celem było uświadomienie sobie, skąd bierze się przemoc, jakie ma twarze, jak ją zauważać i co robić, gdy jesteśmy jej świadkami.
Warsztaty prowadzone były w PAL ZiK (któremu bardzo dziękujemy za współpracę) w ramach Kampanii 16 Dni Akcji Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć 2017
.

 

 

To top