Projekt realizowany jest w ramach zadania publicznego „Palec pod budkę…, czyli bajki inspirowane kulturą Małopolski” współfinansowanego ze środków Miasta Krakowa – Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia.

Bajki, które powstały w ramach projektu mają charakter kulturowy (opowiadają o architekturze Krakowa) i psychoedukacyjny (poruszają zagadnienia związane z emocjami oraz sposoby radzenia sobie z nimi).
Dostosowane zostały dla osób z niepełnosprawnością̨ słuchową – przetłumaczone na Polski Język Migowy oraz z możliwością włączenia napisów.

Tym razem główni bohaterowie cyklu „Palec pod budkę”, Tosia i Krzyś, zapraszają nas do Krakowa. Kogo spotkają spacerując po krakowskich uliczkach? Czego dowiedzą się o tym mieści i o sobie? Posłuchajcie sami.  

W „Opowieści o kamiennych rzeźbach” Tosia ze swoją przyjaciółką Kamilą odkrywają świat kamiennych rzeźb, które można znaleźć w różnych częściach miasta. Co w tych rzeźbach najbardziej urzekło dziewczynki? Jaką lekcje wyciągnęły ze spotkania z nimi?

W „Bajce o śpiewającej żabie” Kraków odwiedził Krzyś. Razem z żabą, bajkową towarzyszką, zwracają naszą uwagę na szczegóły architektury krakowskich kamienic. Wystarczy tylko podnieść głowę, by na szczytach budynków zobaczyć figury żaby, osła czy pająka. Gdzie można je znaleźć i kto jest twórcą tych oryginalnych zdobień? Sprawdźcie sami, słuchając i oglądając bajkę.

Obie bajki w formie ebooków dostępne są na stronie https://www.palecpodbudke.com/krakow.

 

0 Comments

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.